Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drogówki w „Akademii Smyka”

Data publikacji 31.10.2014

Policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej Komendy sprawili przedszkolakom z siennickiej „Akademii Smyka” nie lada niespodziankę. Mundurowia przyjechali do dzieci motocyklami wykorzystywanymi w codziennej służbie. Oprócz policyjnych jednośladów, na których przedszkolaki miały też okazję posiedzieć, dzieci zobaczyły jak wygląda tarcza sygnalizacyjna zwana popularnym „lizakiem”, a także kajdanki i ręczny miernik prędkości. Maluchy były bardzo zadowolone z odwiedzin policjantów.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim otrzymali zaproszenie na prelekcję o bezpieczeństwie dla przedszkolaków z „Akademii Smyka” w Siennicy.

Na spotkanie z maluchami pojechali na motocyklach aspirant Tomasz Wiącek wspólnie z sierżantem sztabowym Szymonem Bryńczakiem.

Przedszkolaki serdecznymi uśmiechami powitały policyjnych gości. Funkcjonariusze z drogówki rozmawiali z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa oraz tego jak mają unikać zagrożeń.

Najbardziej jednak ucieszyło dzieci to, że każdy z wychowanków „Akademii Smyka” mógł usiąść na policyjnym motocyklu i zobaczyć jak wygląda specjalistyczne wyposażenie do służby, między innymi ręczny miernik prędkości ISKRA 1. Nie lada frajdę sprawiało przedszkolakiem włączanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Na zakończenie przedszkolaki obdarowały policjantów pamiątkowym dyplomem i kubkami z przedszkolnym logo. Funkcjonariusze serdecznie podziękowali i pojechali pełnić służbę na drodze.

ea/dn

Powrót na górę strony