Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za znęcanie się nad dziadkami

Data publikacji 31.10.2014

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoimi dziadkami. Mundurowi interweniowali po tym, jak 63-letnia kobieta zdecydowała się opowiedzieć im o wszystkim i złożyła w tej sprawie zawiadomienie. Wczoraj prokurator zadecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem oraz nakazał opuścić mu mieszkanie, które zajmuje wspólnie z pokrzywdzonymi. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Do mokotowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała policjantów, że jej wnuk znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Mundurowi zareagowali błyskawicznie i po tym, jak 61-latka złożyła zawiadomienie w tej sprawie, udali się do miejsca zamieszkania, gdzie zatrzymali 19-latka.

Z informacji policjantów wynika, że nastolatek znęca się nie tylko nad babcią, ale i dziadkiem już od jakiegoś czasu. 19-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których ubliżał swoim bliskim, zakłócał im spoczynek nocny oraz niszczył należące do nich przedmioty. Jego ofiary doświadczyły prawdopodobnie również przemocy fizycznej.

Wczoraj policjanci postawili 19-latkowi zarzut za znęcanie, a prokurator po zapoznaniu się ze sprawą zadecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

ea/mb

 

Powrót na górę strony