Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili nożem pracownikowi sklepu

Data publikacji 31.10.2014

Wolscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Tomasz T. ukradł słodycze w sklepie przy ulicy Górczewskiej. Potem mężczyzna groził nożem pracownikowi sklepu, który interweniował, gdy próbował wyjść z placówki. 39-latek czynu tego dopuścił się w okresie recydywy wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Na początku czerwca tego roku funkcjonariusze z Woli zostali wezwani na interwencję do sklepu przy ulicy Górczewskiej, gdzie miała miejsce awantura. Z relacji pracownika sklepu wynikało, że do placówki przyszedł mężczyzna, który zachowywał się agresywnie. W pewnej chwili schował on sto czekolad pod kurtkę. Kiedy przekroczył linię kas, nie płacąc za towar, pracownik sklepu postanowił go zatrzymać. Wtedy sprawca zaczął grozić mężczyźnie nożem i uciekł ze sklepu.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze zajmujący się przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Ich ustalenia i nagrania z monitoringu doprowadziły do zatrzymania sprawcy. Kilka dni temu Tomasz T. trafił do policyjnej celi.

W prokuraturze usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, działając w okresie recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/jb

Powrót na górę strony