Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież hyundaia okazała się fikcją

Data publikacji 28.10.2014

Do komisariatu Policji na Targówku zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży swojego hyundaia, wartego 50.000 złotych. W trakcie zbierania materiału dowodowego, pojawiło się wiele nieścisłości. Z ustaleń policjantów wynikało, że doszło do zgłoszenia fikcyjnej kradzieży. Policjanci zatrzymali 32-letniego Kamila Ch. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał już zarzut.

Do komisariatu Policji na Targówku zgłosił się Kamil Ch. Mężczyzna zawiadomił policjantów o tym, że został mu skradziony hyundai o wartości 50.000 złotych. Dokładnie opowiedział funkcjonariuszom, jak doszło do kradzieży.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Targówka domyślili się, że coś jest nie tak. Przypuszczali, że jest to „zgłoszeniówka”. Okazało się, że mieli rację. Policjanci udowodnili 32-latkowi zgłoszenie przestępstwa, którego, tak naprawdę, nie było. Wyszło na jaw, że Kamil Ch.  zaplanował fikcyjną kradzież pojazdu. W taki sposób mężczyzna próbował znaleźć łatwy sposób na wyłudzenie odszkodowania.

32-latek został zatrzymany. Po zebraniu materiału dowodowego, Kamil Ch. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut składania fałszywych zeznań i zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

ms/aw

 

Powrót na górę strony