Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Mazowiecka Akademia Seniora” z udziałem wołomińskich policjantów

Data publikacji 22.10.2014

Wczoraj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wołominie dwukrotnie spotkali się z osobami starszymi w ramach programu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Pierwsze spotkanie skierowane było do członków Klubu Emerytów i Rencistów w Wołominie, drugie zaś do Klubu Seniora Słoneczna w Wołominie. Głównym tematem rozmów profilaktycznych były oszustwa metodą „na wnuczka”, kradzieże z włamaniem, kradzieże kieszonkowe. W trakcie spotkań z seniorami, zaproszone przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie, promowały dodatkowo zdrowy styl życia osób starszych.

Bezpieczeństwo i edukacja seniorów są bardzo ważnym elementem profilaktyki policyjnej. Wołomińscy funkcjonariusze odbyli wczoraj dwa spotkania z osobami starszymi z miasta Wołomin, by zwrócić szczególna uwagę na taktykę działania oszustów metodą „na wnuczka”, „krewnego”, „ policjanta”, „prokuratora”, „administratora”, „pracownika gazowni, zakładu energetycznego” czy „komornika”. Osoby starsze otrzymały ulotki informacyjne oraz poradnik „Jak nie stać się ofiara przestępstwa metoda na wnuczka?”.

Spotkania z seniorami podczas których policjanci przekazują podstawowe zasady bezpieczeństwa, z pewnością przyczynią się do ograniczenia zjawiska przestępstw, jakim często padają osoby w podeszłym wieku.

Dodatkowo w ramach realizacji programu „Mazowiecka Akademia Seniora” zaproszone przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie, promowały zdrowy styl życia osób starszych.
ts/wz/ij

Powrót na górę strony