Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla rozbójnika w „czerwonej czapce”

Data publikacji 17.10.2014

23-letniego Kamila M. zatrzymali funkcjonariusze wołomińskiej Komendy. Mężczyzna, używając noża zaatakował przypadkowo napotkanego chłopaka. Zabrał mu pieniądze w kwocie 20 złotych oraz telefon komórkowy. Czynności wskazały również, że Kamil M. mógł dokonać co najmniej dwóch podobnych przestępstw. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym podejrzewanego była czerwona czapka z daszkiem, jaką nosił. Postanowieniem sądu 23-latek trafił na najbliższe 3-miesiące do aresztu śledczego. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

9 września kilka minut po północy, dyżurny wołomińskiej Komendy został powiadomiony o rozboju, do jakiego miało dojść w rejonie ulicy Zakładowej w Wołominie. Rozpytany przez policjantów na tę okoliczność poszkodowany oświadczył, że został zaczepiony przez mężczyznę, który wyciągnął nóż, po czym zażądał wydania pieniędzy i telefonu. Gdy ten odmówił, sprawca trzykrotnie ranił go ostrym narzędziem, po czym zabrał mu pieniądze w kwocie około 20 złotych i telefon komórkowy. Z uwagi na odniesione obrażenia ciała pokrzywdzony trafił do szpitala.

Do podobnego zdarzenia doszło również w Wołominie dzień wcześniej i też w godzinach nocnych. Tu sprawca zaatakował na klatce schodowej bloku. Swoją ofiarę złapał od tyłu za głowę oraz zasłonił jej usta. Napastnik zabrał pokrzywdzonemu w celu przywłaszczenia portfel z dokumentami, pieniądze w kwocie 9,50 złotych i telefon komórkowy.

Prowadzone przez funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego wołomińskiej Komendy czynności wskazały, że czynów tych mogła dopuścić się ta sama osoba.  Napastnik nosił charakterystyczną czerwoną czapkę z daszkiem. Analiza zebranych materiałów oraz typowania podejrzanych doprowadziły policjantów do 23-latka. W mieszkaniu Kamila M. znaleźli nie tylko „czerwoną czapkę” lecz również składany nóż, który mógł być przez niego używany w chwili popełniania przestępstw. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Weryfikacja zdarzeń, jakie odnotowali funkcjonariusze w ostatnim okresie, wskazała dodatkowo, że Kamil M. mógł dokonać nie tylko tych dwóch przestępstw, lecz również podobnego rozboju na pasażerze pociągu podmiejskiego w okolicach Ząbek – 13 września. W tym przypadku 23-latek groził swojej ofierze nożem i zabrał w celu przywłaszczenia 30 złotych. I w tym zdarzeniu napastnik miał na głowie charakterystyczną czerwoną czapkę z daszkiem.

Zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze i prokurator rejonowy w Wołominie przekazali do miejscowego sądu, który podjął decyzję o tymczasowym 3-miesięcznym aresztowaniu Kamila M. Teraz mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał karę 3 lat pozbawienia wolności. Do przestępczego procederu powrócił 3 miesiące po opuszczeniu zakładu karnego.

ea/ts

Powrót na górę strony