Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ojciec przeciwko córce i policjantom

Data publikacji 09.10.2014

2 promile alkoholu we krwi miał w chwili zatrzymania 52-letni Franciszek W. Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o znęcaniu się mężczyzny nad córką. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia 52-latek dopuścił się jeszcze naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy. Usłyszał 3 zarzuty.

Przed 18.00 patrolowcy zostali skierowani na ulicę Międzynarodową, gdzie u sąsiadki oczekiwała przestraszona młoda kobieta. Wzywała pomocy, ponieważ obawiała się swojego pijanego ojca.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że od dłuższego czasu ojciec znęcał się nad nią psychicznie, groził pozbawieniem życia, a w dniu interwencji doszło już do przemocy fizycznej, popchnął córkę, przewrócił i próbował dusić.

Mundurowi bardzo szybko opanowali sytuację. W mieszkaniu zatrzymali mężczyznę, który utrudniał im wykonywanie czynności służbowych, dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy, a nawet naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 52-letniego Franciszka W. okazało się, że ma 2 promile alkoholu we krwi.

Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, śledczy przesłuchali policjantów i pozostałych świadków. Na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymany usłyszał 3 zarzuty.

ea/jw
 

Powrót na górę strony