Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szukali syna, a pobili ojca

Data publikacji 08.10.2014

Policjanci z Komisariatu w Dobrem zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27, 31 i 34 lat, którzy wtargnęli na prywatną posesję w gminie Dobre, gdzie pobili właściciela, a wychodząc, uszkodzili drzwi. Podejrzani w tej sprawie usłyszeli między innymi zarzuty współudziału w pobiciu, a także zarzut naruszenia miru domowego i uszkodzenia drzwi. Cała trójka skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Policjanci z Komisariatu w Dobrem pojechali do jednej z gminnych miejscowości, gdzie miało miejsce pobicie jednego z mieszkańców. W zdarzeniu tym miała brać udział trójka mężczyzn, którzy wtargnęli na posesję, aby jak tłumaczyli się - „porozmawiać” z synem właściciela.

Kiedy gospodarz poprosił ich, aby opuścili jego posesję, został przez nich pobity, a jeden z napastników wychodząc - uszkodził drzwi wejściowe do domu.

Mundurowi z Dobrego zatrzymali całą trójkę w rejonie gospodarstwa, gdzie doszło do opisywanej sytuacji. Byli to mieszkańcy gminy Dobre w wieku 27, 31 i 34 lat. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy byli w stanie nietrzeźwości i mieli w granicach od pół do ponad jednego promila alkoholu w organizmie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zatrzymanym zarzutów karnych”: udziału w pobiciu, naruszenia miru domowego i umyślnego zniszczenia drzwi.

Podejrzani w tej sprawie przyznali się i dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnie.

ea/dn

Powrót na górę strony