Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem z księżmi ostrzegamy przed oszustami w znanej metodzie "na policjanta CBŚ"

Data publikacji 06.10.2014

W miniony czwartek insp. Krzysztof Krzyżanowski Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV spotkał się z proboszczami parafii z terenu dzielnic Wola i Bemowa. Spotkanie odbyło się na plebanii Kościoła Św. Wojciecha przy ul. Sokołowskiej. Komendant poprosił księży, aby podczas niedzielnych mszy świętych kapłani odczytali komunikat przygotowany przez policjantów, wzywający osoby starsze do czujności w momencie, gdy telefonicznie ktoś zwraca się do nich, podając się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ” i prosi o pomoc finansową. Przekazał również przygotowane plakaty celem rozwieszenia ich na tablicach parafialnych.

Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV razem z wszystkim księżmi z parafii z terenu dzielnicy Wola i Bemowo będą ostrzegać seniorów przed niebezpieczeństwami, grożącymi im ze strony oszustów. W miniony czwartek ks. Wojciech Łagowski dziekan Kościoła Św. Wojciecha przyjął zaproszenie Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV insp. Krzysztofa Krzyżanowskiego i pomógł w zorganizowaniu spotkania ze wszystkim księżmi z naszego terenu.

W ramach współpracy we wszystkich kościołach zostaną odczytany komunikat przygotowany przez policjantów wzywający osoby starsze do czujności w momencie, gdy telefonicznie ktoś zwraca się do nich, podając się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ" i prosi o pomoc finansową.

Podczas spotkania Komendant omówił metody działań sprawców przestępstw na osobach starszych i przekazał przygotowane plakaty z prośbą o rozwieszeni ich na tablicach parafialnych.

Przypominamy, że Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”.
jb/ij

Powrót na górę strony