Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyroki dla pseudokibiców po meczu Legii z Lechem

Data publikacji 29.09.2014

Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście wydał już wyroki w sprawie dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów po sobotnim meczu na stadionie przy Łazienkowskiej. 25-letni Michał N., dbający o oprawę „artystyczną” na sektorze gości, oraz 21-letni Tomasz K., odpalili race na trybunie. Sąd skazał każdego z mężczyzn na karę grzywny w wysokości 2700 złotych oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat.

Po sobotnim meczu Legii Warszawa i Lecha Poznań policjanci wytypowali i zatrzymali dwie osoby, które użyły środków pirotechnicznych na stadionie przy Łazienkowskiej. Mężczyźni przekonani, że dzięki temu unikną odpowiedzialności, najpierw zasłonili się flagami, po czym założyli kominiarki, a następnie odpalili race. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

W chwili zatrzymania przy 25-letnim Michale N. policjanci znaleźli zawleczki od rac, a przy 21-letnim Tomaszu K. - kominiarkę ukrytą w bieliźnie, którą mężczyzna miał na sobie.

Sprawa pseudokibiców trafiła do sądu, który wydał wyrok w trybie przyspieszonym. Obaj mężczyźni zostali skazani na karę grzywny w wysokości 2700 złotych oraz zakaz wstępu na imprezy masowe przez 2 lata.  

rsz/aw

Powrót na górę strony