Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili, bo zwrócono im uwagę

Data publikacji 25.09.2014

Dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie zatrzymali ursynowscy policjanci. Piotr P. oraz Jarosław W. zaatakowali 57-latka prawdopodobnie tylko dlatego, że zwrócił im uwagę, aby zachowywali się ciszej. 36-latek odpowie także za kierowanie gróźb karalnych. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili im zarzuty. Teraz może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w rejonie bloku na terenie Imielina. Jak ustalili policjanci, którzy zostali wezwani na interwencję, został tam pobity 57-letni mężczyzna. Jeden ze sprawców miał mu także grozić śmiercią.

Mundurowi zostali poinformowani, że mężczyzna sprzątał w rejonie klatki schodowej, kiedy usłyszał krzyki dochodzące z jednego z mieszkań. Lokatorzy mieli się zachowywać głośno i wulgarnie. Kiedy 57-latek zwrócił im uwagę, że ich zachowanie może przeszkadzać sąsiadom, ponieważ mają otwarte okno, obaj postanowili „dać mu nauczkę”. Mężczyzna został uderzony w twarz i plecy, a jeden z napastników groził mu śmiercią.

Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce, zatrzymali ich w miejscu zamieszkania. 24-letni Piotr P. oraz 36-letni Jarosław W. byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. Obaj odpowiedzą za pobicie. 36-latek jest także podejrzany o kierowanie gróźb. Może im grozić kara do 5 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony