Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 19.09.2014

Policjanci z Serocka zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o dokonanie w jednym ze sklepów w mieście kradzieży rozbójniczej. Sprawcy zabrali markowy alkohol nie uiszczając opłaty. Kiedy zareagował ochroniarz sklepu, odepchnęli go i szarpali. Po całym zajściu uciekli. Mundurowi szybko ustalili, że osoby które prawdopodobnie dokonały tego przestępstwa to Łukasz M., Michał K. i Piotr M. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek około 18:00 do jednego ze sklepów w Serocku weszło trzech młodych mężczyzn. Rozeszli się po sklepie. Jeden z nich pod bluzę schował butelkę markowego alkoholu. Zaobserwował to ochroniarz sklepu, a także zarejestrowała kamera monitoringu.

W pewnej chwili mężczyźni podeszli do kasy. Jeden z nich zapłacił za drobne zakupy, a ten z butelką pod ubraniem przeszedł za linię kas. Wtedy zareagował pracownik ochrony sklepu. Klienci nie mieli zamiaru uiścić opłaty za towar. Mało tego użyli przemocy wobec ochroniarza, odepchnęli go i szarpali. Po całym zajściu uciekli.

Policjanci z Serocka powiadomieni o zdarzeniu dzięki rysopisowi już kilkanaście minut po zdarzeniu zatrzymali prawdopodobne osoby, które dokonały kradzieży rozbójniczej. Zatrzymani mężczyźni to dobrze znani miejscowym funkcjonariuszom mieszkańcy Serocka - 25-letni Łukasz M., 24-letni Michał K. oraz 29-letni Piotr M.

Prokurator przedstawił już mężczyznom zarzuty dokonania przestępstwa z art. 281 kodeksu karnego i zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za kradzież rozbójniczą grozi im do 10 lat więzienia.

ea/ek

Powrót na górę strony