Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 18.09.2014

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zabezpieczyli w dwóch firmach nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały firmy handlujące w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie dwóch laptopów na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją piaseczyńskiej komendy przeprowadzili wczoraj kontrolę firm prowadzących działalność w Wólce Kosowskiej. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji użytkowano tam komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci, potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze sprawdzili komputery znajdujące się w kontrolowanych firmach. Na każdym z nich zainstalowane były nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli zabezpieczono dwa komputery przenośne. Obecni w trakcie kontroli właściciele firm, przyznali, że nie posiadają wymaganych licencji. W obydwu przypadkach pirackie oprogramowania spowodowały straty producentów oprogramowania komputerowego, które wstępnie szacowane są na kwotę 1600 zł.

ea/mb
 

Powrót na górę strony