Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad rodzicami

Data publikacji 17.09.2014

Z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zwrócili się do prokuratora policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego legionowskiej komendy w stosunku do mężczyzny, który znęcał się nad własnymi rodzicami. 49-letni Piotr W. nie dość, że był na utrzymaniu rodziców to bił, groził, wyzywał ojca i matkę. Został zatrzymany przez policjantów podczas interwencji. Wczoraj na 2 miesiące trafił do aresztu śledczego.

Policjanci z Legionowa byli wielokrotnie wzywani na interwencję do jednego z mieszkań przy ul. Krasińskiego. Za każdym razem Piotr W., często nietrzeźwy, awanturował się, używał przemocy fizycznej, groził pozbawieniem życia i ubliżał rodzicom.

W minioną niedzielę miarka się przebrała. Schorowani staruszkowie wezwali Policję na interwencję. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Agresywny syn został zatrzymany. W tym samym czasie małżeństwo złożyło zawiadomienie o znęcaniu się.

49-letni Piotr W. usłyszał zarzut z art. 207§1 kodeksu karnego, czyli znęcania się nad rodziną. Śledczy, mając na uwadze, że mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwo z użyciem przemocy zwrócili się do Prokuratury Rejonowej, by został tymczasowo aresztowany. Wczoraj Sąd Rejonowy w Legionowie aresztował podejrzanego na 2 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

ea/ek

Powrót na górę strony