Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na kobietę

Data publikacji 27.08.2014

Kryminalni z Targówka zatrzymali 24-letniego obywatela Bułgarii, podejrzanego o dokonanie rozboju. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawca szedł za swoją ofiarą od autobusu do bloku i na klatce schodowej zaatakował. Zerwał z szyi kobiety złoty łańcuszek i przewrócił ją. Decyzją Prokuratora, 24-latek został objęty dozorem policyjnym.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, po południu. Policjanci z komisariatu Policji na warszawskim Targówku zostali zaalarmowani o tym, że doszło do rozboju. Ofiarą padła kobieta. Z ich ustaleń wynikało, że sprawca obserwował ją w autobusie. Kiedy ta wysiadła, poszedł za nią, wyprzedzając. Po chwili czekał już na klatce schodowej. Następnie, kiedy kobieta weszła na piętro, sprawca uderzył ją i zerwał z szyi złoty łańcuszek warty ok. 2500 złotych. Zaatakowana kobieta upadła, a sprawca uciekł.

Po dokładnym przeanalizowaniu zdarzenia, kryminalni z Targówka namierzyli podejrzaną osobę o to przestępstwo. Już na drugi dzień, kiedy mężczyzna szedł ulicą został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego, 24-letni obywatel Bułgarii został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Decyzją Prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.
ms/ij

Powrót na górę strony