Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za uszkodzenie i znieważenie

Data publikacji 19.08.2014

22-letni Adrian P. i 19-letnia Paulina B. już usłyszeli zarzuty za uszkodzenie mienia i znieważenie funkcjonariusza na służbie. Obije mieli we krwi ponad 2 promile alkoholu. Policjanci z Bielan zatrzymali znajomych chwilę po otrzymaniu zgłoszenia i osadzili w policyjnym areszcie. Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, mężczyzna za kratkami może spędzić nawet 5 lat.

W zeszłym miesiącu do jednego z mieszkań na ulicy Wrzeciono sprowadził się pokrzywdzony wraz z rodziną. Kilka dni temu mężczyzna stał w oknie swojego mieszkania i palił papierosa. To nie spodobało się parze przechodzącej obok bloku. Adrian P. wraz z koleżanką najpierw zaczął wyzywać właściciela mieszkania, a gdy ten nie dał się sprowokować, poszedł na klatkę i zaczął kopać w drzwi lokalu.

Pokrzywdzony od razu wezwał policję i podał rysopis pary. Policjanci zatrzymali Adriana P. i Paulinę B. Mężczyzna we krwi miał prawie 2,5 promila, a kobieta 2,2 promila alkoholu. Oboje zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Podczas osadzania kobieta była bardzo agresywna w stosunku do policjanta z aresztu. 19-latka uszkodziła funkcjonariuszowi okulary i wyzywała go.

Po wytrzeźwieniu Adrian P. usłyszał zarzuty za uszkodzenie drzwi o wartości 700 złotych, zaś jego koleżanka odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. 22-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś jego 19-letniej koleżance do 3 lat więzienia.

eb/aw

 

Powrót na górę strony