Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pasażerów przewoził w przestrzeni ładunkowej

Data publikacji 14.08.2014

Policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach zatrzymali na drodze wojewódzkiej nr 580 do kontroli drogowej kierowcę samochodu dostawczego. Przyczyną kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Podczas interwencji okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, które wcześniej zostały mu zatrzymane, a w przestrzeni ładunkowej przewoził czterech pasażerów. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali mężczyznę grzywną nakładając na niego mandaty karne na łączną kwotę ponad tysiąc złotych.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach pełnią służbę na terenie całego powiatu. Tym razem w Zielonkach na drodze wojewódzkiej nr 580 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu dostawczego. Przyczyną kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze sprawdzili wymagane podczas kontroli drogowej dokumenty kierowcy i pojazdu. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, które wcześniej zostało mu zatrzymane. Natomiast w przestrzeni ładunkowej przewoził czterech pasażerów.

Funkcjonariusze za popełnione wykroczenia, w tym za przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz przewożenie nadmiernej liczby pasażerów ukarali mężczyznę grzywną nakładając na niego mandaty karne na łączną kwotę ponad  tysiąc złotych. Natomiast za zły stan techniczny pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny.
ego/ij

Powrót na górę strony