Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla 18-latka za znęcanie się nad rodzicami

Data publikacji 13.08.2014

Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zatrzymali 18-letniego Ernesta W. Chłopak od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Policjanci zaalarmowani przez rodzinę o kolejnej awanturze umieścili podejrzanego w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do rodziny.

Policjanci z komisariatu w Radzyminie kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Zgłaszający interwencję policyjną oraz podejrzany byli doskonale znany miejscowym funkcjonariuszom. W ich domu często dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. 18-latek nie szczędził swoim rodzicom nie tylko słów obelżywych, ale również groził uszkodzeniem ciała i zniszczeniem domu.

Wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas młodzieniec szarpał, popychał, opluwał i stosował przemoc fizyczną wobec swoich rodziców. Już w przeszłości jako osoba nieletnia stwarzał poważne problemy wychowawcze.

Policjanci zatrzymali 18-latka i umieścili w policyjnej celi. Złożyli też w prokuraturze rejonowej w Wołominie materiały z przeprowadzonego wobec niego postępowania. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec Ernesta W. policyjnego dozoru oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał mu zbliżania się do rodziny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
ts/ij

Powrót na górę strony