Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy

Data publikacji 13.08.2014

35-letni Tomasz T. został zatrzymany przez policjantów z Radzymina, zaraz po tym, jak ich zaatakował podczas kontroli drogowej. Bił mundurowych pięścią po twarzy, kopał po ciele oraz szarpał się z nimi. W ten sposób chciał zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas nocnej służby patrolowej funkcjonariusze z Radzymina zwrócili uwagę na dziwnie zachowujący się samochód osobowy, który ruszał z piskiem opon i kręcił „bączki”. Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Gdy policjanci podeszli do auta w celu wykonania czynności służbowych, jeden z trzech mężczyzn znajdujących się wewnątrz pojazdu, wyskoczył z auta i zaatakował mundurowych. Uderzał ich pięścią w twarz, kopał po ciele i używał w stosunku do nich słów obelżywych i wulgarnych.

35-letni Tomasz T. został zatrzymany przez radzymińskich policjantów. Prokurator zdecydował o dozorze policyjnym wobec mężczyzny oraz poręczeniu majątkowym w kwocie 5 tysięcy złotych.
wz/ij

Powrót na górę strony