Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na wyspie z maczetą

Data publikacji 05.08.2014

Dwóch mężczyzn podejrzanych o niedzielne pobicie 53-letniego mężczyzny zatrzymali policjanci z komisariatu w Nieporęcie. Zdarzenie miało miejsce w nocy w Ryni na terenie wyspy Euzebia na rzece Narew. 44-letni Dariusz W. i 42-letni Zdzisław F. usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci maczety. O ich winie zadecyduje sąd.

Informacja o pobiciu 53-letniego mężczyzny na wyspie Euzebia w miejscowości Rynia trafiła do dyżurnego Policji w Legionowie o godz. 3.00 w minioną niedzielę. Na wskazane miejsce natychmiast wysłany został najbliższy patrol z Nieporętu. Policjanci wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dotarli na wyspę łodzią.

Policjanci ustalili pokrzywdzonego, którego obrażenia ciała nie wymagały hospitalizacji. Następnie po poszukiwaniach mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli metalową maczetę.

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Dariuszowi W. i Zdzisławowi F. zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zdarzenie dalej będą wyjaśniać funkcjonariusze prowadzący tę sprawę.

Mężczyźni byli w przeszłości karani. Jeżeli zostanie udowodniona im wina, za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

ek/aw

Powrót na górę strony