Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po rynnie do góry, prześcieradłem na dół

Data publikacji 05.08.2014

Bielańscy policjanci zatrzymali nieletniego podejrzanego o kradzież telewizora. Funkcjonariusze ustalili, że 13-latek z mieszkania babci wyniósł telewizor i z pierwszego piętra spuścił go w prześcieradle. Wnuczek odpowie za kradzież przed sądem rodzinnym, a 19-latek, który kupił od niego telewizor za paserstwo.

Kilka dni temu do policjantów zgłosiła się mieszkanka Bielan z ulicy Wrzeciono, która poinformowała o kradzieży telewizora LCD. Kobieta oświadczyła, że pozostawiła w mieszkaniu otwarte drzwi balkonowe. Gdy domownicy wrócili do domu, okazało się, że z pokoju babci zniknął telewizor. Kobieta od razu powiadomiła policję.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że za tą kradzieżą stoi jej 13-letni wnuczek. Okazało się, że młody człowiek wszedł do mieszkania babci, które znajduje się na pierwszym piętrze, po rynnie i wykorzystując prześcieradło spuścił telewizor na dół, gdzie odebrał go od niego kolega. Telewizor ten sprzedał swojemu dorosłemu koledze za 250 złotych, który w najbliższym czasie odpowie za paserstwo.

13-latek odpowie teraz za kradzież przed sądem rodzinnym. Sędzia zdecyduje jaki środek oddziaływania wychowawczego zostanie zastosowany.

eb

Powrót na górę strony