Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za oszustwa "na wnuczka"

Data publikacji 04.08.2014

Dzięki kryminalnym z Ochoty do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o oszustwa na „wnuczka”. Z informacji policjantów wynika, że sprawca w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzoną podawał się za jej kuzyna, a potem również za funkcjonariusza, przekonując ją, że biorą udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. Adrian M. usłyszał już dwa zarzuty za popełnione przestępstwa, ale niewykluczone, że może ich mieć na swoim koncie więcej.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu pracowali nad kolejną sprawą dotyczącą oszustwa „na wnuczka”. Z ich informacji operacyjnych wynikało, że sprawcy podawali się nie tylko za członków rodziny, ale również za funkcjonariuszy. W trakcie rozmowy telefonicznej informowali swoich rozmówców, że Policja wie już o oszustwie i prosili ich o pomoc w zatrzymaniu przestępcy.

Kryminalni ustalili, że związek z tymi przestępstwami może mieć Adrian M. Policjanci postanowili go zatrzymać na "gorącym uczynku". Kiedy okazało się, że jego ofiarą prawdopodobnie padła kolejna osoba  funkcjonariusze przystąpili do działania. W rejonie placówki bankowej 21-latek wpadł w ich ręce.

Dzięki pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej zatrzymany usłyszał na tym etapie postępowania dwa zarzuty. Adrian M. jest podejrzany o oszustwo, które miało miejsce dzień wcześniej i w wyniku którego pokrzywdzona straciła 20 tys. złotych. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, do którego sąd się przychylił.

Za te przestępstwa może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

 

Pamiętajmy !


Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy), sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi. Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.

Powrót na górę strony