Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek za kierownicą BMW

Data publikacji 01.08.2014

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierowcę BMW. Jak się okazało, za kierownicą siedział 16-latek, a pasażerami był jego rówieśnik oraz 15-latek. Policjanci ustalili, że nieletni poruszał się samochodem bez wiedzy i zgody właściciela. Pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w terminie, ani też nie posiadał ważnej polisy ubezpieczeniowej. Natomiast podczas kontroli drugiego 16-latka funkcjonariusze ujawnili nabój. Teraz sprawą 16-latków zajmą się policjanci z zespołu do spraw nieletnich, którzy o zdarzeniu powiadomią sąd rodzinny.

Dochodziła 16.00, gdy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali w Latchorzewie do kontroli drogowej kierowcę BMW. Samochodem jechał 16-latek, który nie miał uprawnień do kierowania. Pasażerami był jego rówieśnik oraz o rok młodszy kolega. Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie został w wyznaczonym terminie poddany badaniu technicznemu, kierowca nie posiadał też ważnej polisy OC od samochodu. Ponadto mundurowi ujawnili u drugiego 16-latka amunicję w postaci naboju.

Policjanci ustalili właściciela pojazdu. Jak się okazało, mężczyzna przekazał nieletniemu kluczyki wraz z dowodem rejestracyjnym, ale nie wyraził zgody na to, aby ten jeździł samochodem. Nieletni wraz z pasażerami doprowadzeni zostali do komendy, skąd odebrali ich rodzice i opiekunowie. Teraz sprawą 16-latków zajmą się policjanci z zespołu do spraw nieletnich, którzy o ich zachowaniu powiadomią sąd rodzinny.

/ego/

Powrót na górę strony