Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowiedzą za kradzież roweru

Data publikacji 31.07.2014

Policjanci z komisariatu w Józefowie, zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o kradzież roweru. Mimo pewnego triku zastosowanego przez sprawców, mundurowi szybko ustalili ich personalia i odzyskali skradziony sprzed supermarketu pojazd. Ich sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego.

Wczoraj wieczorem przed jeden z supermarketów w Józefowie, podjechała rowerem 29- letnia kobieta. Pojazd bez zabezpieczenia pozostawiła na stojaku, a gdy po kilku minutach wróciła z placówki handlowej, po rowerze nie było już śladu.

Policjanci z Józefowa, powiadomieni o tym zdarzeniu, przejrzeli między innymi zapis z pobliskiego monitoringu. I tu okazało się, że zaraz po tym jak kobieta weszła do sklepu, podjechał na rowerze młody chłopak, i zaparkował swój rower tuż obok roweru poszkodowanej. Młody człowiek zabezpieczył swój rower linką z zamkiem szyfrowym i wszedł również do supermarketu. Policjanci zwrócili uwagę, że już po chwili wyszedł, i wsiadł na rower, jednak nie ten którym przyjechał i zabezpieczył. Następnie pod stojak z rowerami podszedł zupełnie inny chłopak, odbezpieczył zamek szyfrowy i odjechał rowerem, jak ustalono swojego kolegi.

Mundurowi szybko ustalili ich personalia, choć obaj chłopcy są nieletni, to kradzież roweru sprzed sklepu była przez nich dokładnie zaplanowana. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem dla nieletnich. Odzyskany rower wrócił już do prawowitej właścicielki. Policjanci ponownie przypominają, by zabezpieczać rower nawet najprostszym urządzeniem.
js/ij

Powrót na górę strony