Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł klucze i włamał się do mieszkania

Data publikacji 31.07.2014

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali podejrzanego o włamanie. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wszedł do mieszkania przy pomocy skradzionych wcześniej kluczy. 18-letni Patryk R. w ręce funkcjonariuszy wpadł dwa dni później. Dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 10.

Do policjantów z warszawskich Włoch zgłosił się właściciel domu, znajdującego się przy jednej z ulic na terenie dzielnicy, który poinformował funkcjonariuszy o włamaniu. Z jego relacji wynikało, że kiedy wrócił do mieszkania, drzwi były zamknięte, a z pomieszczeń zniknęła złota biżuteria oraz zegarek. Pokrzywdzony wartość strat oszacował na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Wszystko wskazywało na to, że sprawca dostał się do mieszkania, przy pomocy kluczy. Z ustaleń policjantów wynikało, że związek z tym przestępstwem może mieć kolega córki zgłaszającego, z którym tego dnia się spotkała. Prawdopodobnie podczas spotkania mężczyzna zabrał z jej torebki klucze, a potem dostał się do mieszkania i ukradł z niego biżuterię.

Funkcjonariusze zatrzymali Patryka R. Dzisiaj 19-latek usłyszy zarzuty za włamanie. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.
ew/ij

Powrót na górę strony