Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie

Data publikacji 31.07.2014

Trzymiesięczny areszt - taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzewanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną i kierowanie gróźb karalnych. Jak ustalili piaseczyńscy policjanci Michał Z. od kilku lat utrudniał życie kobiecie. Za znęcanie grozi kara pozbawienie wolności nawet do 5 lat.

Według ustaleń piaseczyńskich policjantów zatrzymany Michał Z. od kilku lat znęcał się nad konkubiną. Nie wiadomo z jakiego powodu agresja mężczyzny narastała. Groził i wyzywał kobietę, popychał, szarpał, posuwał się nawet do rękoczynów. Kiedy ostatnio wszczął kolejną awanturę, rodzina pokrzywdzonej wezwała Policję. Funkcjonariusze bezzwłocznie przyjechali na miejsce. Michał Z. został zatrzymany i przewieziony na komendę. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Za znęcanie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

hkk/aw

Powrót na górę strony