Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na 80-letniego mężczyznę

Data publikacji 25.07.2014

Policjanci z Wilanowa zatrzymali mężczyzn podejrzanych o brutalny napad. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy skrępowali 80-latka w jego mieszkaniu, a następnie ukradli pieniądze. Dzięki kryminalnym , już dwa dni później, dwóch napastników usłyszało w prokuraturze zarzuty. Rafał N. został wówczas objęty policyjnym dozorem, a Krzysztof D. trafił na trzy miesiące do aresztu. Wczoraj dołączył do niego, ich wspólnik Marcin J. Może im grozić kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 14 lipca około 6 rano. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy wtargnęli do domu na terenie Wilanowa i zaatakowali jego 80-letniego właściciela. Najpierw skrępowali mu nogi i ręce, zakleili usta, a następnie splądrowali pomieszczenie. Ich łupem padła znaczna kwota pieniędzy.

Zaalarmowani o tym zdarzeniu mundurowi pojawili się w mieszkaniu i uwolnili poszkodowanego, który opowiedział im o tym, co się stało. Funkcjonariusze z zespołu operacyjnego wilanowskiego komisariatu dzięki swoim ustaleniom bardzo szybko wpadli na trop osób mogących mieć związek z tą sprawą. Najpierw w ręce mundurowych trafił Rafał N. oraz Krzysztof. D. Obaj usłyszeli w prokuraturze zarzut za pomocnictwo w rozboju. Zatrzymanie ich wspólnika było już tylko kwestią czasu.

Wczoraj policjanci zatrzymali trzeciego z podejrzanych - Marcina J. Po tym, jak prokurator przedstawił mu zarzut rozboju i wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, został on przewieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Całej trójce może grozić kara do 12 lat więzienia.

mb/aw

Powrót na górę strony