Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór i nakaz opuszczenia lokalu za znęcanie nad żoną i córkami

Data publikacji 17.07.2014

36-letniego Grzegorza K. zatrzymali funkcjonariusze prewencji wołomińskiej komendy. Mężczyzna od 2008 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną oraz córkami. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Policjanci z Wołomina i Kobyłki kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Tym razem, to co działo się w rodzinie, postanowiła zgłosić mundurowym żona sprawcy domowej przemocy. Kobieta zeznała, że w ich domu często dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. 36-letni mąż i ojciec dwóch małoletnich córek, od 2008 roku nie tylko używał wobec nich słów obelżywych, groził też pobiciem i uszkodzeniem ciała. Wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas mężczyzna bił, szarpał i popychał kobietę. Wielokrotnie groził też najbliższym pozbawieniem życia.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze złożyli w prokuraturze rejonowej w Wołominie. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec Grzegorza K. policyjnego dozoru oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał mu osobistego kontaktu z pokrzywdzoną i dziećmi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

 

Powrót na górę strony