Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za kradzieże

Data publikacji 30.06.2014

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji został zastosowany wobec 34-letniego Arkadiusza P. Mężczyzna został zatrzymany przez legionowskich kryminalnych jako podejrzany o dokonanie kradzieży na terenie gminy Jabłonna. 34- latek za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

W piątek policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali 34-letniego Arkadiusza P. zamieszkałego w Warszawie.

Intensywna praca kryminalnych z Legionowa i dochodzeniowców z komisariatu w Jabłonnie doprowadziła do przedstawienia mężczyźnie trzech zarzutów.

Arkadiusz P. podejrzany jest o kradzież z włamaniem samochodu wartego 14 tys. zł oraz kradzież damskiej torebki z zawartością o wartości 520 zł. Do przestępstw doszło w marcu tego roku na terenie gminy Jabłonna. Mężczyzna  usłyszał także zarzut kradzieży aparatu cyfrowego wartego 800 zł oraz kluczyków od samochodu. Do zdarzenia doszło w czerwcu tego roku. Około godz. 2-ej w nocy sprawca kradzieży wszedł do domu przez otwarte drzwi garażowe. Samochód nie został skradziony gdyż przestępca został spłoszony.

Policjanci w mieszkaniu odnaleźli skradziony aparat fotograficzny oraz przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. Zabezpieczono także środki odurzające, których posiadanie jest zakazane. 

34-latek  przyznał się do zarzutów i poddał dobrowolnie karze. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, iż 34- latek był już wcześniej notowany i odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, teraz odpowie za działanie w warunkach recydywy.

Prokuratura Rejonowa w Legionowie zastosowała wobec podejrzanego dozór Policji. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

ek/aw

Powrót na górę strony