Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój, pobicie i kierowanie gróźb

Data publikacji 30.06.2014

Policjanci z Mokotowa zatrzymali podejrzanych o rozbój, pobicie i kierowanie gróźb. Monika G. , Krzysztof K. oraz Piotr K. trafili w ręce funkcjonariuszy zwalczających przestępczość przeciwko życiu chwilę po tym, jak pokrzywdzony mężczyzna zgłosił się do komendy i opowiedział o tym, co się stało. Cała trójka został objęta policyjnym dozorem. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Do mokotowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował mundurowych, że kilka dni wcześniej został pobity i okradziony na terenie ogródków działkowych. Z jego relacji wynikało, że sprawcy wraz z jego znajomą zabrali mu telefon komórkowy oraz pieniądze.

Wiadomość o tym zdarzeniu trafiła do policjantów zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Dzięki przekazanym informacjom i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, podejrzewani o to przestępstwo trafili chwilę później do policyjnego aresztu. Z informacji policjantów wynika, że jeden z mężczyzn celowo zwabił pokrzywdzonego na teren ogródków działkowych. Tam 47-latek był bity, a potem go okradziono. Sprawcy mieli również mu grozić pozbawieniem życia, a wszystko prawdopodobnie w ramach zemsty za jego wcześniejsze relacje z zatrzymaną kobietą.

Cala trójka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. 47-letni Krzysztof K. oraz 42-letni Piotr K. są podejrzewani o pobicie, rozbój oraz kierowanie gróźb karalnych. 29-letnia Monika G. odpowie za pobicie. Wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem.

mb/aw

Powrót na górę strony