Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandale zdewastowali windę i klatkę schodową

Data publikacji 30.06.2014

Policjanci z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o dewastację klatki schodowej oraz windy w bloku przy ul. Prymasa Tysiąclecia. Pokrzywdzona administracja straty oszacowała na blisko 12 tysięcy złotych. Tak szybkie zatrzymanie wandali było możliwe dzięki informacji przekazanej przez mieszkańców. 27-latkowie: Mariusz K. i Norbert M. byli pijani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, a jeden z nich odpowie również za znieważenie funkcjonariuszy Policji. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed północą na numer alarmowy zadzwoniła osoba z informacją o podejrzanych hałasach dobiegających z klatki schodowej.  Z informacji wynikało, iż nieznani sprawcy zdewastowali windę oraz wybili szybę w drzwiach wejściowych. Natychmiast pod wskazany adres skierowano załogi Policji.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, iż uszkodzeniu uległy drzwi od windy, wyświetlacz oraz oprawa lamy oświetlenia a także drzwi wejściowe. Pracownik administracji straty oszacował na blisko 12 tysięcy złotych.  Policjanci bardzo szybko namierzyli i zatrzymali wandali. Okazali się nimi dwaj 27-latkowie: Mariusz K. i Norbert M. W chwili zatrzymywania Mariusz K. znieważał interweniujących funkcjonariuszy. Po wytrzeźwieniu obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Norbert M. - uszkodzenia mienia działając w okresie recydywy, natomiast Mariusz K.  - uszkodzenia mienia i znieważenia policjantów.

Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

jb/aw

 

Powrót na górę strony