Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek odpowie za kradzież z włamaniem do samochodu

Data publikacji 24.06.2014

Gdy dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu, na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Po ustaleniu wstępnych okoliczności, od razu rozpoczęli poszukiwania. W pewnym momencie na jednej z ulic zauważyli pojazd, z którego wybiegł młody mężczyzna. Próba ucieczki zakończyła się ujęciem 16-latka. Przy nieletnim funkcjonariusze ujawnili jeszcze telefon pochodzący z kradzieży. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Przed 8.00 dyżurny komisariatu w Błoniu został powiadomiony przez pokrzywdzonego o kradzieży samochodu zaparkowanego przed bramą wjazdową do jednej z posesji na terenie gminy. Na miejsce udali się najpierw policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili wstępne okoliczności, w których doszło do przestępstwa oraz dane pojazdu. Następnie udali się w rejon za poszukiwanym autem.

Na jednej z ulic zauważyli skradziony samochód. Jednak na widok oznakowanego radiowozu kierowca podjął próbę ucieczki. Chwilę później młody mężczyzna był już w rękach funkcjonariuszy, którzy ujęli go w pościgu. Podczas kontroli ujawnili przy nieletnim kluczyki od samochodu oraz telefon pochodzący z kradzieży. Teraz 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym za kradzież z włamaniem do samochodu oraz paserstwo.

ego/aw

Powrót na górę strony