Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad matką, dostał dozór

Data publikacji 22.05.2014

Policjanci z Mokotowa zatrzymali Pawła Ż. po interwencji przeprowadzonej w mieszkaniu na terenie dzielnicy. 31-latek groził nożem swojej matce i okazało się, że znęca się nad kobietą już od dłuższego czasu. Wczoraj usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma się stawiać pięć razy w tygodniu w jednostce Policji. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z mokotowskiej komendy zostali skierowani na interwencję domową. Na miejscu zastali kobietę z relacji której wynikało, że pijany syn groził jej nożem. 63-latka obawiała się o swoje życie, ponieważ mężczyzna już wcześniej zachowywał się w ten sposób.

Mundurowi zatrzymali Pawła Ż., który przebywał w mieszkaniu. 31-latek w trakcie czynności zachowywał się agresywnie i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Badanie przeprowadzone w komendzie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj policjanci przedstawili Pawłowi Ż. zarzut za znęcanie się nad matką. Wszystko wskazuje na to, że 31-latek znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie już od dłuższego czasu. Mężczyzna dopuszczał się wobec niej przemocy będąc pod wpływem alkoholu. Wtedy też wszczynał awantury, w trakcie których ubliżał kobiecie, obrażał ją oraz groził jej śmiercią. Prokurator postanowił zastosować wobec niego policyjny dozór. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

mb/aw

Powrót na górę strony