Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Atakował przypadkowych przechodniów, bił i kopal na oślep

Data publikacji 20.05.2014

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała. Adrian K. z wyjątkowa agresją rzucił się z pięściami na dwóch przechodniów idących w nocy Krakowskim Przedmieściem i dotkliwie ich pobił. Po krótkim pościgu 22-latek został ujęty. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy w pobliżu Pomnika Kopernika. Tuż po północy do pełniących nieopodal służbę policjantów ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego podbiegł mężczyzna informując o dwóch rannych osobach.

Z relacji świadka wynikało, że na Krakowskim Przedmieściu młody mężczyzna zaczepiał przypadkowych przechodniów i bez jakiegokolwiek powodu rzucał się na nich z pięściami uderzając gdzie popadnie.

Niektórym udało się obronić lub uciec, niestety dwaj z nich zostali dotkliwe pobici najpierw pięściami, a kiedy upali już na chodnik, napastnik kopał ich bez opamiętania. Na skutek tego ataku pokrzywdzeni doznali licznych obrażeń twarzy.

Znając wygląd agresywnego mężczyzny policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po chwili zauważyli osobę odpowiadającą przedstawionemu opisowi. Na widok radiowozu 22-latek zaczął uciekać. Został jednak szybko zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Za uszkodzenie ciała Adrianowi K. zgodnie z kodeksem karny grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz/aw

Powrót na górę strony