Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 19.05.2014

43-letni Rafał G. został zatrzymany przez policjantów z Woli podczas kolejnej awantury domowej. Mężczyzna od kilku tygodni znęca się psychiczne i fizyczne nad rodziną. O całym zajściu mundurowych powiadomiła pokrzywdzona kobieta, która zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa, kierując się troską o swoje bezpieczeństwo.

Policję zawiadomiła pokrzywdzona kobieta, której mąż pod wpływem alkoholu chciał wejść do mieszkania. Kobieta bojąc się o bezpieczeństwo swoje i dzieci nie wpuściła nietrzeźwego męża do środka. Ten w złości szarpał, kopał w drzwi używając w stosunku do kobiety wulgarnych słów.

Przybyli na miejsce mundurowi pod lokalem zastali 43-letniego Rafała G. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Jak ustalili mundurowi, to nie pierwsza tego typu sytuacja, kiedy wracający do domu w stanie nietrzeźwości mąż znęca się psychicznie i fizycznie nad kobietą. Kilka dni temu pobił żonę i groził jej pozbawieniem życia. Pokrzywdzona zdecydowała się złożyć na komendzie wniosek o ściganie męża.

Po wytrzeźwieniu Rafał G. usłyszał zarzuty karne. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/jb
 

Powrót na górę strony