Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt dla 70- latka

Data publikacji 13.05.2014

Policjanci z komisariatu w Józefowie po raz kolejny zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Mimo że mężczyzna ma 70 lat, sąd przychylił się do złożonego przez policjantów wniosku i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Policjanci z komisariatu w Józefowie wielokrotnie interweniowali w jednym z domów, gdzie dochodziło do przemocy domowej. Mimo podeszłego wieku mężczyzna znęcał się nad swoją żoną. Przemoc miała charakter zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Po ostatniej interwencji, gdzie obrażeń ciała doznała jego małżonka, policjanci zatrzymali krewkiego 70-latka.

Mężczyzna nie po raz pierwszy trafił do policyjnej celi. W przeszłości był on już karany za znęcanie się nad najbliższymi członkami swojej rodziny.

Mundurowi wobec mężczyzny złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Wobec zebranych w tej sprawie materiałów dowodowych, w dniu wczorajszym sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec 70-latka trzymiesięczny areszt. Przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

ea/js
 

Powrót na górę strony