Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad sześcioletnim synem

Data publikacji 08.05.2014

Patrolowcy zatrzymali ojca 6-latka, który od 8 miesięcy znęcał się psychicznie nad synem, a w dniu interwencji dopuścił się również przemocy wobec chłopca. 49-letni Jacek G. będąc pod wpływem alkoholu poniżał chłopca, wyzywał i ubliżał mu, a nawet uderzał w głowę.Usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Dochodziła 16.30., kiedy patrolowcy udali się na ulicę Rybną. Oczekiwała tam kobieta z 6-letnim chłopcem. Jak oświadczyła, uciekła z mieszkania, gdzie pijany ojciec dziecka wszczął awanturę i po raz kolejny wyzywał syna, poniżał go, a nawet uderzał w głowę. Mężczyzna wpadł w szał, rzucał przedmiotami, demolował mieszkanie. Zgłaszająca okazała się prawnym opiekunem dziecka, z uwagi na to, że matka chłopca przebywała w zakładzie karnym.

Policjanci udali się do wskazanego lokalu, zastali tam 49-letniego, pijanego Jacka G. W mieszkaniu panował potworny bałagan, było mnóstwo potłuczonego szkła na podłodze. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnej celi.

Dochodzeniowcy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, zgłaszająca zeznała, że 49-latek znęca się psychicznie nad 6-latkiem od września ubiegłego roku, a fizyczna przemoc miała miejsce jak dotąd raz, w dniu interwencji. Przeprowadzone ustalenia i czynności procesowe doprowadziły do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu znęcania się nad 6-letnim synem.

ea/jw

Powrót na górę strony