Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 02.05.2014

Kryminalni z Bielan zatrzymali drugiego mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Mężczyźni grożąc pokrzywdzonemu pobiciem wymusili od niego telefon komórkowy. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Macieja C. środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Wymuszenie rozbójnicze zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. W połowie kwietnia do komendy przy Żeromskiego zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował policjantów o wymuszeniu od niego telefonu komórkowego. Z treści zawiadomienia wynikało, że dwóch mężczyzn groziło pokrzywdzonemu pobiciem. Pokrzywdzony obawiając się spełnienia groźby oddał telefon komórkowy. Ponadto sprawcy grozili ofierze, że „znajdą go” jeśli zgłosi sprawę na policję.

Szybka reakcja oraz natychmiastowe działanie policjantów, pozwoliły na zatrzymanie jednego z mężczyzny podejrzanego o dokonanie przestępstwa. 21-letni Daniel K. trafił do policyjnej celi.

Dalsze czynności w tej sprawie wykonali policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego, którzy we współpracy z prokuratorem doprowadzili do skierowania do sądu wniosku o zastosowanie wobec 21-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował Daniela K. na trzy miesiące.

Dwa tygodnie później, w ręce kryminalnych wpadł drugi z mężczyzn. Maciej C. również usłyszał zarzuty za wymuszenie rozbójnicze. Wobec 25-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi do 10-lat pozbawienia wolności.

 

eb

Powrót na górę strony