Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier losowych

Data publikacji 30.04.2014

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą z otwockiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego nr II z Warszawy, prowadzili wspólne działania, których celem było rozpracowanie i zwalczenie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Efektem wczorajszych działań było między innymi, zabezpieczenie 3 nielegalnych urządzeń.

Przez kilka ostatnich dni otwoccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się walką z przestępczością gospodarczą, ściśle współpracowali ze Służbą Celną. Celem współpracy pomiędzy warszawskim Urzędem Celnym II, a policjantami, już po raz kolejny w tym roku było rozpoznanie i zwalczenie na terenie powiatu otwockiego, przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach.

Kiedy do policjantów z referatu do walki z przestępczością gospodarczą dotarła informacja, że w jednym z miejsc na terenie powiatu ponownie dochodzi do łamania ustawy o grach losowych, podjęto działania operacyjne. W ich wyniku policjanci i warszawscy celnicy dokonali kontroli wszystkich miejsc, gdzie zostały wstawione automaty do gier losowych. Sprawdzono ich pochodzenie, legalność oraz zezwolenia.

Podczas tych działań, policjanci i celnicy w Kołbieli ujawnili punkt, gdzie mimo braku wszelkich zezwoleń wstawione były urządzenia do gier.

W wyniku przeprowadzonych działań, policjanci i celnicy zabezpieczyli łącznie 3 automaty. Wobec właścicieli lokalu, w których znajdowały się te urządzenia wszczęto już postępowanie karno- skarbowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci zapowiadają dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

ea/js
 

Powrót na górę strony