Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za wymuszenie i narkotyki

Data publikacji 24.04.2014

Policjanci z Pomiechówka zatrzymali 35-letniego Mirosława U. oraz 30-letniego Kamila W., którzy podejrzani są o zmuszanie do określonego zachowania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności oraz pobicie. Dodatkowo 30-latek podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do nowodworskiej komendy zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że nieznani sprawcy pobili jej narzeczonego, zabrali samochód, pieniądze i odjechali w nieznanym kierunku. Cała sytuacja miała miejsce na terenie gm. Pomiechówek.

Policjanci natychmiast przystąpili do pościgu. Już po kilkunastu minutach podejrzani mężczyźni, jadąc zabranym pojazdem, zostali zatrzymani przez policjantów z Pomiechówka. Jeden z nich zaczął uciekać i odrzucił foliową torbę. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że zatrzymani 35-letni Mirosław U. oraz 30-letni Kamil W., grożąc i bijąc pokrzywdzonego dokonali wymuszenia zwrotu sprzedanego wcześniej pojazdu. Dodatkowo 30-latek posiadał przy sobie prawie 50 gramów marihuany.


Obaj usłyszeli zarzut zmuszania do określonego zachowania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności oraz udziału w pobiciu. Dodatkowo 30-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.


Wczoraj na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mirosławowi U. oraz Kamilowi W. grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Obaj wcześniej byli już notowani za podobne przestępstwa.


sk/ds
 

Powrót na górę strony