Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trakcie awantury zaatakował sąsiadkę nożem

Data publikacji 15.04.2014

Policjanci z Pragi Północ interweniowali w związku z awanturą sąsiedzką. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że agresywny 67-latek, widząc sąsiadkę sprzątającą klatkę schodową, trzymając w ręku poziomicę budowlaną, zaczął uderzać nią kobietę. Słysząc co się dzieje, druga z sąsiadek wybiegła na klatkę schodową. W tym czasie agresywny mężczyzna wyjął nóż zza paska i wymachiwał nim w kierunku 73-letniej kobiety. Agresywnego sąsiada zatrzymali policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia obu pokrzywdzonych kobiet. Teraz może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Pragi Północ. Po godzinie 8 rano, kobieta podczas sprzątania klatki schodowej została zaatakowana przez znanego jej doskonale 67-letniego Kazimierza F. Mężczyzna w ręku trzymał poziomicę budowlaną, którą uderzał kobietę w brzuch. Mężczyzna krzyczał i wyzywał ją. W tym czasie na klatkę schodową wyszła druga z sąsiadek, która próbowała pomóc zaatakowanej. 67-letni sąsiad w pewnej chwili wyjął zza paska nóż i wymachując nim próbował wbić go w ciało 73-latki.

Zaalarmowani o całym zdarzeniu policjanci udali się na miejsce, gdzie zatrzymali agresywnego sąsiada. Kazimierz F. trafił do policyjnego aresztu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna nie był wcześniej karany. Po zebraniu materiału dowodowego przez dochodzeniowców z północnopraskiej komendy 67-latek usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Teraz 67-latkowi może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

ms/aw

 
Powrót na górę strony