Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy, poszukiwany, spowodował kolizję

Data publikacji 01.04.2014

40-letni Mariusz K. mając prawie 3,2 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę daewoo. Został zatrzymany na ulicy Tukanów przez funkcjonariuszy z piaseczyńskiej drogówki, po tym jak spowodował kolizję. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Nakaz doprowadzenia wydał Sąd Rejonowy z Piaseczna.

W ostatni weekend, w godzinach nocnych, policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na ulicę Tukanów w Piasecznie, gdzie miała miejsce kolizja z udziałem nietrzeźwego kierowcy.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i na podstawie relacji świadków, policjanci ustalili wstępnie przebieg kolizji. Kierujący daewoo wykonując na parkingu manewr cofania uderzył w zaparkowaną obok toyotę. Od 40-letniego kierowcy daewoo wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy, miał prawie 3,2 promila alkoholu w organizmie.

Ale to jeszcze nie koniec jego problemów. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym, policjanci uzyskali informację, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 20 dni. Nakaz doprowadzenia wydał Sąd Rejonowy w Piasecznie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat więzienia. Zgodnie z dyspozycją nakazu doprowadzenia trafił do aresztu.

mb/aw

 

Powrót na górę strony