Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukarani za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego

Data publikacji 19.03.2014

W ciągu kilku godzin policjantka z żandarmem z oddziału specjalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, 59-letniego Adama Z. i 22-letniego Macieja O., którzy podczas policyjnych interwencji znieważyli funkcjonariuszy. W przypadku Macieja O. doszło jeszcze do naruszenia nietykalności policjantki, którą próbował szarpać za mundur. Mężczyźni po tym jak usłyszeli zarzuty karne, dobrowolnie poddali się karom. Dodatkowo Maciejowi O. udowodniono uszkodzenie karoserii samochodu na ulicy Kościuszki w Mińsku Mazowieckim.

Policjantka i żandarm patrolowali ulicę Spółdzielczą w Mińsku Mazowieckim. W pewnej chwili funkcjonariuszka zauważyła, jak młody mężczyzna zaczyna szarpać i popychać kobietę na chodniku. Funkcjonariusze ruszyli jej z pomocą. Kiedy chcieli wylegitymować mężczyznę, ten zaczął wyzywać mundurowych, próbując jednocześnie szarpnąć za mundur funkcjonariuszkę.

Kilka wprawnych chwytów wystarczyło, żeby obezwładnić napastnika, którego doprowadzono do radiowozu i przewieziono do komendy. Był nim 22-letni Maciej O. z Mińska Mazowieckiego.

Kolejna interwencja tego samego patrolu miała miejsce kilka godzin później. Na ulicy Piłsudskiego miał leżeć pijany mężczyzna. Kiedy mundurowi chcieli ustalić jego tożsamość, ten zaczął ich wyzywać i obrażać.

Mężczyznę przewieziono do komendy, w związku ze znieważeniem funkcjonariuszy podczas interwencji. Był tak pijany, że nie miał siły dmuchnąć w ustnik alkomatu. Był to 59-letni Adam Z. z Mińska Mazowieckiego.

Obydwaj mężczyźni trafili w rezultacie na policyjne przesłuchanie, gdzie przedstawiono im zarzuty karne. Adam Z. usłyszał zarzut znieważenie mundurowych, po czym przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Kolejny zatrzymany, Maciej O. oprócz zarzutu znieważenia, usłyszał zarzut naruszenia nietykalności policjantki. Mężczyźnie przedstawiono również zarzut w innej sprawie, dotyczącej umyślnego uszkodzenia karoserii samochodu zaparkowanego przy ulicy Kościuszki w Mińsku Mazowiecki. Maciej O. przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

ea/dn


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.36 MB)

Powrót na górę strony