Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przywłaszczenie

Data publikacji 11.03.2014

Mokotowscy policjanci przedstawili wczoraj zarzut przywłaszczenia 28-latce. Kobieta jest podejrzana o zabór elementów wyposażenia lokalu gastronomicznego. Dzięki interwencji funkcjonariuszy sprzęt, który został zabezpieczony na posesji w podwarszawskiej miejscowości, wrócił już do właściciela. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Do mokotowskiej komendy zgłosił się właściciel lokalu przy ulicy Puławskiej. Z jego relacji wynikało, że blisko rok wcześniej wynajął go młodej kobiecie, spisując z nią stosowną umowę. 28-latka prawdopodobnie nie wywiązywała się z jej warunków, ale kiedy z restauracji zniknęło całe wyposażenie, mężczyzna postanowił powiadomić o wszystkim mundurowych. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 25 tys. złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta przebywa w jednej z podwarszawskich miejscowości. Tam policjanci zabezpieczyli stoliki, krzesła, dwa grille oraz kuchenne wyposażenie należące do pokrzywdzonego. 28-latka usłyszała już zarzut przywłaszczenia powierzonego jej mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

mb/aw

Powrót na górę strony