Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawa, posiadanie i udzielanie narkotyków, a do tego łapówka

Data publikacji 28.02.2014

21 wyrośniętych krzewów, 30 małych sadzonek i nasionka konopi indyjskich, a do tego 42,82 grama suszu i waga elektroniczna, oto co zabezpieczyli policjanci z Wawra. Funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego Krzysztofa W. w momencie, kiedy właśnie podlewał swoją plantację, a prowadził ją w specjalnie wydzielonej i zbudowanej części jednego z pokoi w domu. Mężczyzna w chwili zatrzymania próbował przekupić funkcjonariuszy, proponował im łapówkę w wysokości 6 tysięcy złotych. Usłyszał zarzuty, posiadania środków odurzających, ich udzielania, a także uprawy, odpowie także za próbę wręczenia korzyści majątkowej. W prokuraturze został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci pionu operacyjnego z komisariatu w Wawrze od jakiegoś czasu interesowali się pewnym mężczyzną, który zgodnie z ich informacjami mógł trudnić się przestępstwami narkotykowymi.

Funkcjonariusze skrupulatnie prowadzili czynności operacyjne, weryfikowali napływające kolejne sygnały, prowadzili sprawdzenia i obserwacje. Zgromadzone informacje wskazywały na to, że młody mężczyzna w swoim domu prowadzi uprawę konopi indyjskich, a do tego dopuszcza się udzielania narkotyków.

Policjanci przystąpili do realizacji. 31-letni Krzysztof W. został zatrzymany w momencie, kiedy właśnie podlewał swoją plantację. W wydzielonej, specjalnie obudowanej części jednego z pokoi rosło 21 krzewów konopi i 30 mniejszych sadzonek. Uprawa była odpowiednio podgrzewana i oświetlana. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze nasionka, a także wagę elektroniczną i słoik wypełniony gotowym już suszem. Po zważeniu substancji okazało się że było to 42,82 grama marihuany. Krzysztof W. chciał uniknąć odpowiedzialnośc karnej za wszystkie przestępstwa i dlatego właśnie zaoferował policjantom przyjęcie 6 tysięcy złotych łapówki. Tym sposobem dopuścił się kolejnego bardzo poważnego przewinienia, tym razem korupcyjnego.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Czynności procesowe dały podstawy do przedstawienia Krzysztofowi W. 4 zarzutów, uprawy, posiadania i udzielania środków odurzających, a także złożenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej.

ea/jw

Powrót na górę strony