Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukujemy "włoskiego wnuczka"

Data publikacji 26.02.2014

Policjanci z Posterunku w Wiązownie publikują portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo metodą na tzw. „wnuczka”. Mężczyzna pochodzi najprawdopodobniej z Bałkanów ma około 20 lat, wzrost 160 cm, ma ciemną karnację i może posiadać niewielki zarost. Mężczyzna może przedstawiać się jako Włoch. Oszukane osoby straciły w wyniku tego przestępstwa 14 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu starsze małżeństwo z Wiązowny padło ofiarą oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Do ich domu zatelefonowała nieznana im dziewczyna i przedstawiła się, że jest ich córką. Wątpliwości co do swojego głosu tłumaczyła chorobą i pilną potrzebą pożyczki na niezbędne leczenie.

Po pieniądze zgłosił się rzekomy przyjaciel córki. Mężczyzna źle mówił po polsku, przedstawił się jako Włoch. Następnie wziął podane mu 14 tysięcy złotych, po czym natychmiast uciekł.

Z zebranych przez policjantów z posterunku z Wiązowny informacji wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej należy do mniejszości etnicznej i może pochodzić z Bałkanów. Sporządzono także jego portret pamięciowy. Mężczyzna ma 160 cm wzrostu, około 20 lat, ma ciemną karnację i może posiadać niewielki zarost.

W chwili zdarzenia mężczyzna był ubrany w jasną kurtkę oraz jasną wełnianą czapkę. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu jego danych personalnych, miejsca zamieszkania lub posiadających wiedzę o tym mężczyźnie proszone są o pilny kontakt z Posterunkiem Policji w Wiązownie pod numerem tel. 22 60 41 408 lub z najbliższą jednostką policji.

ea/js
 

Powrót na górę strony