Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory dla podejrzanych o rozbój

Data publikacji 21.02.2014

Dzięki kryminalnym z wilanowskiego komisariatu do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni podejrzani o rozbój, do którego doszło trzy miesiące temu. Napastnicy w rejonie pętli autobusowej zaatakowali mieszkańca Wilanowa i ukradli mu telefon komórkowy. 20-letni Mateusz B. oraz 22-letni Adrian K. zostali objęci policyjnym dozorem. Może im grozić kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 14 listopada w rejonie pętli autobusowej, przy ulicy Wiertniczej. Jak ustalili wówczas policjanci sprawcy zaatakowali wracającego do domu mężczyznę. Napastnicy przewrócili go na ziemię, a potem zaczęli bić go pięściami i kopać po całym ciele. Pokrzywdzony stracił telefon komórkowy o wartości 800 złotych.

Dzięki informacjom zdobytym przez funkcjonariuszy okazało się, że związek ze zdarzeniem może mieć Mateusz B. oraz Adrian K. 20-latek został zatrzymany na terenie podwarszawskiej miejscowości, a 22-latek wpadł w ręce policjantów na Pradze. Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów za rozbój. Za to przestępstwo może im grozić kara do 12 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony