Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za uszkodzenie ciała i groźby

Data publikacji 14.02.2014

Wczoraj sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego przez policjantów z Mokotowa Marcina Z. Mężczyzna podczas awantury pobił 39-letnią kobietę, a potem groził jej śmiercią. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty za uszkodzenie ciała oraz kierowanie gróźb karalnych, a prokurator wystąpił z wnioskiem o jego aresztowanie. Teraz może mu grozić kara do 2 lat więzienia.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję do mieszkania na terenie Mokotowa. Pod wskazanym adresem zastali kobietę, z relacji której wynikało, że w jej mieszkaniu pojawił się jej były konkubent, który ją pobił i groził, że ją zabije. Jak ustalili policjanci, Marcin Z. zadawał jej ciosy pięściami po twarzy, dusił ją, kopał w brzuch oraz przyłożył do jej szyi maszynkę do golenia, którą zranił ją. 39-latka złożyła w tej sprawie zawiadomienie w komendzie.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który nie przebywał w miejscu zamieszkania. Dzięki zdobytym informacjom, okazało się, że 40-latek przebywa na terenie Bielan, gdzie go zatrzymali. Mężczyzna był już karany i notowany za różne przestępstwa, również takie, których dopuścił się wobec kobiety. Tym razem policjanci przedstawili mu zarzuty za uszkodzenie ciała i kierowanie gróźb karalnych. Prokurator, po zapoznaniu się z materiałami, wystąpił w wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, Marcina Z., do którego sąd się przychylił. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony