Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy "wnuczek" w rękach policji

Data publikacji 13.02.2014

Podejrzany o usiłowanie oszustwa „na wnuczka” wpadł w ręce kryminalnych z Bielan. Szybko zorganizowana zasadzka doprowadziła do zatrzymania Grzegorza W. Z informacji policjantów wynika, że sprawca w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzonym podawał się za krewnego, który ma do zrobienia interes. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Wobec 27-latka został zastosowany policyjny dozór.

Policjanci z wydziału kryminalnego z bielańskiej komendy, w wyniku zorganizowanej zasadzki, zatrzymali podejrzanego mężczyznę o usiłowanie oszustwa na tzw. „wnuczka”. Z ich informacji wynikało, że sprawca podawał się za krewnego, który ma do zrobienia interes i pilnie potrzebuje pożyczki w kwocie 20 000 złotych. Tłumaczenia rzekomego krewnego wzbudziły czujność 77-latka, który swoimi wątpliwościami podzielił się z funkcjonariuszami.

Kryminalni bardzo szybko ustalili, że rzekomy krewny będzie próbował oszukać starszego mężczyznę. Pokrzywdzony, umówił się z kolegą krewnego pod blokiem, aby przekazać mu określoną kwotę pieniędzy. W tym momencie do akcji wkroczyli kryminalni.

Grzegorz W. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze, podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Wobec 35-latka został zastosowany policyjny dozór.

ea/eb

Powrót na górę strony