Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gościliśmy przedstawicieli Misji Ewaluacyjnej SIS/SIRENE

Data publikacji 13.02.2014

Przedstawiciele kierownictwa Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z członkami Komitetu Ewaluacyjnego SIS/SIRENE, w skład którego wchodzili przedstawiciele państw wspólnoty europejskiej, Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej, w ramach Misji Ewaluacyjnej Schengen w obszarze SIS/SIRENE - wizytowali Komendę Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim. Komisja miała okazję przyjrzeć się pracy policjantów na Stanowisku Kierowania oraz spotkać się z policjantami z ogniwa patrolowo interwencyjnego. Na pytania zagranicznych gości odpowiadał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji komisarz Zbigniew Pucelak.

Dla mińskiej jednostki Policji prawdziwym wyróżnieniem była przyjęcie wizytacji zagranicznych gości, skupionych w Komisji Ewaluacyjnej, która przyjechała do Polski w ramach Misji Ewaluacyjnej SIS/SIRENE, mającej za zadanie sprawdzić w jaki sposób funkcjonuje w naszym kraju administrowanie danymi SIS, dostęp do nich oraz ochrona tych danych.

Wśród miejsc wybranych w ramach wizytacji jednostek oraz instytucji na terenie naszego kraju, znalazła się Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim.

Przybyłą do mińskiej Komendy osobiście przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji komisarz Zbigniew Pucelak wraz z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji komisarzem Zbigniewem Koncą, na co dzień będącym osobą odpowiedzialną za szkolenia SIS w mińskiej Komendzie .

Jednym z przybyłych gości był policjant, którzy rozpoczynał swoją służbą w mińskiej Komendzie Policji, pracując najpierw w pionie prewencyjnym, a później kryminalnym - nadkomisarz Łukasz Wiliński, obecnie Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji w Komendzie Głównej Policji.

Wśród członków Komisji byli przedstawiciele takich państw jak: Grecja, Norwegia, Holandia, Rumunia, Cypr, Malta, Niemcy, Czechy, Węgry, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej i Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej.

Wizytację w mińskiej jednostce zainaugurowała prezentacja multimedialna, którą referował młodszy aspirant Marcin Zagórski. Goście mogli zapoznać się z terenem działania mińskiej Komendy, sytuacją kadrową, a także poznać wyposażenie w urządzenia posiadające dostęp do SIS. Komisji przedstawiono również stan zagrożenia przestępczością ze zwróceniem uwagi na działania Policji, ukierunkowane na zwalczanie czynów zabronionych.

Po zakończonej prezentacji, na pytania gości odpowiadał komisarz Zbigniew Pucelak oraz komisarz Dariusz Konca. Po serii pytań, gości zaproszono na dziedziniec jednostki, gdzie część członków Komisji spotkała się z policjantami ogniwa patrolowo interwencyjnego oraz do stanowiska kierowania, gdzie Komisja miała okazje przyjrzeć się sprawdzeniom prowadzonym przy wykorzystaniu SIS przez oficera dyżurnego.

Wizyta ta na pewno zapisze się na kartach historii mińskiej Policji. Po zakończonej wizytacji Komisja wyruszyła realizować kolejne zaplanowane wizytacje na terenie wschodniej Polski.

dn


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.81 MB)

Powrót na górę strony